2013-12-26 19:21:06

نامه 510

جین عزیزم سلام...
حالا که دارم عکسات رو می بینم می فهمم که چقدر دلم برات تنگ شده بوده و خودم نمی دو نستم .
با دیدن اینکه چقدر بزرگ شدی از دست خودم عصبانی شدم که چرا زودتر اینجا دنبالت نگشتم و البته از دست تو ! که بعد یادم اومد با این فارسی نوشتن اسمم تو اگه می خواستی هم نمی تونستی منو پیدا کنی.
راستش این نامه اولش فقط برای تبریک سال نو بود به تو و مرور خاطرات همه ی عید هایی که پیش هم بودیم، ولی با خبری که چند روز پیش در باره ی تحریم های جدید مجلس آمریکا علیه ایران شنیدم فکر کردم از فرصتی که توی این نامه به دستم میاد استفاده کنم و صدام روبه گوش یکی از اعضای همین مجلس برسونم. درست حدس زدی ، درباره عموت حرف میزنم.
بعد از اون توافق شیرین که تو احتمالا به واسطه ی شغلت هم که شده باید چیزهایی درباره اش بدونی این تصمیم عمو و همکارانش بازار نفرت از سناتور ها رو توی ایران حسابی داغ کرد .
ولی من یادم اومد یکی از اون ها رو میشناسم که اتفاقا اصلا هم ازش متنفر نیستم وحتی دوستش هم دارم.
عموی تو توی اون سالهای نوجوونی برام شبیه همه ی باباها و عموهای مهربون دیگه بود که سر به سرم میذاشت و از خنده های شرقیم تعریف میکرد ، که دختر انقدر که تو میخندی هیچوقت پیر نمیشی.
همینم هست که فکر میکنم این تصمیمات رو بیشتر به اقتضای سیاست می گیره تا به قصد ازار مردم من و کلا در رابطه با ایران خیلی به مردمش فکر نمیکنه ، به همین خاطرم از تو می خوام که اون دختر کوچولوی "ایرانی" و خنده های شرقیش رو یاد عمو بندازی و بهش یاداوری کنی مدارکی که در حال جمع کردنشونه میتونه هزار تا از این خنده ها رو رو لب صاحباشون بخشکونه. مثل خنده ی صبا دختر خالم، که اخرم این تحریما نذاشتن نگزاوار بهش برسه و از پیش ما رفت.
می خوام این عکس ها رو نشونش بدی و بهش یاداوری کنی که مردم ایران و هر کجای دیگه حق دارن خوب زندگی کنن و اقتضای هیچ سیاستی نباید این شانس رو ازشون بگیره .
جین عزیزم حتما با خودت میگی که بعد از این همه وقت بیخبری به جای ابراز عشق و دلتنگی داره خطابه ی حقوق بشری ایراد میکنه توی نامه . عزیزم من همیشه عشق دارم به تو و البته کلی هم دلتنگی ، شکی نیست. ولی فکرش رو بکن مردم سرزمینی که 8 سال حرف دولتمردانشون با اون ها زمین تا اسمون فاصله داشته وقتی فرصتی پیدا کنند برای ارسال پیام عشق و اشتی به کسانی که احتمالا حرف های همون 8 سال باعث شده با اونها سر اشتی نداشته باشن چقدردلشون میخواد که از این فرصت استفاده کنند.
در اخر باز هم سال نو رو بهت تبریک می گم و توی این سال جدید برات "لبخند" ارزو میکنم ، برای تو ،عمو ، مردم سرزمینت و سرزمینم.

Copyright Netformance 2013. All rights reserved.